Toulavá kamera speciál zavítá i na Vysočinu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Toulavá kamera ochutnává Česko (4/8)

Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim, tentokrát z Jižních Čech a Vysočiny, servírují Iveta Toušlová a Josef Maršál. Režie A. Majstorovičová

Čtvrté toulání za regionálními gastronomickými specialitami začne v kraji rybníků, v jižních Čechách. Dozvíme se, že Rožmberkové a jejich slavní rybníkáři Štěpánek Netolický a Jakub Krčín nebyli v tomto ohledu na našem území žádnými průkopníky. První šlechtici založené rybníky se totiž objevovaly na východě, a to díky pánům z Pernštejna. Povíme si také, kde se v našich vodách vzal kapr a proč se mu u nás tak zalíbilo. A nahlédneme i do výroby další jihočeské chlouby - nivy, která vyráží do světa z Českého Krumlova.

Zastavení na Vysočině bude vonět uzeninami. Nahlédneme do proslulé výrobny Kosteleckých uzenin, ale také do malého řeznického krámku v Pacově. Zákazníky tam kromě domácích klobás vždycky upoutá lesk medailí rozvěšených po stěnách. Majitel řeznictví je totiž neoficiálním mistrem světa mezi řezníky a uzenáři. Na to, jak se řezník z Vysočiny k takovému titulu dopracoval, se samozřejmě zeptáme. A zajdeme také do Lipnice nad Sázavou, kde prožil poslední přibližně rok a půl svého života spisovatel Jaroslav Hašek. V tamní hospodě, kterou provozují jeho potomci, si navíc uvaříme oblíbené jídlo otce dobrého vojáka Švejka.

Tak zní pozvánka tvůrců 4. dílu mlsné kamery, kterou ČT 1 vysílá ve středu 28.7.2010 od 21 h. Oblíbený cestovatelský magazín ČT Toulavá kamera připravil divákům letní novinku v podobě speciálu nazvaném Toulavá kamera ochutnává Česko. V osmi dílech představí kulinářské speciality ze všech koutů republiky. Minulý díl se věnoval plzeňskému pivu a valašskému frgálu.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!