Zlatokopové z Arkansasu

Zlatokopové z Arkansasu

Filmový žánr: Western

Délka filmu: 105 min.

V kinech od: 1.1.1964

Západoněmecký western, natočený v bývalém Československu v údolí Berounky a v barrandovských ateliérech. Příběh na motivy dobrodružného románu Friedricha Gerstäckera „Regulátoři z Arkansasu“ (1845).

Odehrává se v období zlaté horečky, která se rozpoutala poté, co rozšířily zprávy, že se v Arkansasu nacházejí bohaté žíly zlata. Velké množství zlatokopů přijíždí v krytých vozech na Západ.

Také sourozenci Brendelovi, Erik (Thomas Alder), blondýnka Mary (Olga Schoberová), brunetka Jane (Dorothea Parkerová) a jejich matka (Marianne Hoppeová). O zlato mají zájem ovšem bandité se zabijákem Jimem Donavanen (Phillipe Lemaire), falešným knězem Bensonem (Dieter Borsche) a především falešným hráčem a majitelem saloonu v městečku Marble City Mattem Ellisem (Mario Adorf).

V touze po zlatu vraždí a ve snaze nalézt bonanzu, nejbohatší zlaté ložisko, pronikají i na území indiánského kmene Mescalerů. Ti se mstí a podnikají útoky na nenáviděné bělochy. Na straně práva a spravedlnosti stojí mladý rančer Phil Stone (Brad Harris) a jeho přítel dřevorubec McCormick (Horst Frank) a postupně odhalují nitky vedoucí až k šéfovi gangu Mattu Ellisovi... (Mariin)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Zlatokopové z Arkansasu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Zlatokopové z Arkansasu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Zlatokopové z Arkansasu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze