Žena bližního tvého

Žena bližního tvého

Filmový žánr: Drama, Krimi

Délka filmu: 77 min.

V kinech od: 1.1.1953

Moravská vesnice Skalní Hradec je v roce 1841 snad poslední, ve které jsou nevěrné ženy přivazovány na pranýř. Zdejší soudce Rafael Vojnar to toleruje, protože nevěra je podle něj jedním z nejtěžších provinění.

Nesmlouvavý muž však netuší, že jeho vlastní žena Rita pokukuje po mladém chasníkovi Quirinu Michalovi, který se po pěti letech vrátil z vojny. Když je zavražděn mladíkův strýc, padne podezření na Quirina, jediného dědice statku. Ten byl v době vraždy právě se soudcovou ženou. Dokázat nevinu před soudcem, jenž kolem sebe neustále šíří strach, je tedy nemožné.

Vojnar však není slepý. Když před vlastním domem najde ztracený Quirinův nůž, dovtípí se, kterou dámu mladík po nocích navštěvuje... Ve filmu, natočeném podle novely Oskara Jelineka, si Hugo Haas zahrál tentokrát zápornou roli. Snímek je pro diváky zajímavý i vzhledem k místu, kde se odehrává.

Moravská vesnice, vybudovaná v hollywoodském ateliéru, má bezpochyby řadu půvabů, včetně těch nechtěných.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Žena bližního tvého?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Žena bližního tvého. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Žena bližního tvého bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze