Výstup na Chimborazo

Filmový žánr: Dobrodružný, Drama

Délka filmu: 94 min.

V kinech od: 1.1.1989

Po bolestném rozchodu se svým milencem, mladým poručíkem von Haeftenem, se v roce 1802 vydává Alexander von Humboldt, spolu s dvěma dalšími badateli, do Ekvádoru, kde hodlají vystoupit na šest tisíc metrů vysoký vulkán Chimborazo v Andách.

Alexander von Humboldt (1769–1859), jeden z největších evropských přírodovědců své doby, jehož jménem (a jménem bratra Wilhelma) se pyšní nejstarší berlínská univerzita. Režisér Rainer Simon podniká svou expedici Humboldtovým osudem z – doslova – exponovaného bodu učencova života, představuje ho jako osamělého antiautoritářského rebela proti kastovním pravidlům, sympatizanta Francouzské revoluce, přítele indologa (a německého jakobína) Georga Forstera.

Ironická epizoda na španělském královském dvoře nemůže nepřipomenout slavný Goyův obraz na stejný motiv. Jako zásadní přelom v Humboldtově myšlení líčí ale Simon jeho setkání s původním indigenním obyvatelstvem a jeho kulturou.(NFA)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Výstup na Chimborazo?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Výstup na Chimborazo. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Výstup na Chimborazo bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze