Vyhnaní

Vyhnaní

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 92 min.

V kinech od: 1.1.2017

Lidé, kteří se vydali přes Mexiko do Spojených států či Kanady za lepšími podmínkami k životu, mají jen malou šanci na úspěch a riskují nepředstavitelné útrapy. Přesto volí raději tuto možnost než jistotu útisku ve svých domovských zemích.

Nechtějí nic jiného než se přes Mexiko dostat do vytoužených Spojených států nebo Kanady. Lidé z formálně demokratických zemí, jako je Honduras či Guatemala, tam prchají před chudobou, násilím a terorem zločineckých gangů. I samotná cesta je však vystavuje dalšímu nebezpečí a na jejím konci je často čeká zatčení a deportace zpět. Dokument sleduje putování migrantů a zachycuje fungování jejich dočasných společenství v mexických uprchlických centrech nebo při ilegálním cestování nákladními vlaky. Poetická esej s nápaditým pojetím „mluvících hlav“ ve tmě nechává jednotlivé uprchlíky vysvětlovat důvody jejich zoufalé snahy i odhodlání nenechat se odradit neúspěchem.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Vyhnaní?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Vyhnaní. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Vyhnaní bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze