Virtuální válka

Virtuální válka

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 70 min.

V kinech od: 1.1.2012

Dokument z dílny HBO, který zrežíroval Jacek Bławut upíná pozornost na muže fascinované 2. světovou válkou, kteří promítají svou vášeň do počítačových her.

Po pozorování hráčů a jejich životů, si režisér klade otázku, zda jsme svědky vzniku nového druhu člověka - homo virtualis? IL-2 Sturmovik je jeden z nejpopulárních počítačových leteckých simulátorů. Hráči se rázem ocitnou v kůži bojových pilotů z druhé světové války a účastní se bitev v reálném čase.

Hry pohltí většinu jejich času na úkor sociálních kontaktů a společenských setkání tváří v tvář. Přátelé z virtuální letky nahradili skutečné přátele. Společně absolvují školení a pravidelně se scházejí při vojenském nástupu. Důležitou součástí jejich životů jsou virtuální nepřátelé - piloti letadel z dalších zemí. Jacek Bławut představuje hráče z několika zemí – Ameriky, Polska, Německa a Ruska.

Dává nahlédnout do zákulisí a ptá se, proč je tak moc fascinuje právě druhá světová válka? Záběry pořízené během bojů, kdy vidíme všechny hráče současně, zachycují silné emoce, vyvolané hrou. Jacek Bławut je zkušený dokumentarista (Krysa v koruně, Kameraman) i kameraman (Desatero, Den cvoka), je také členem Evropské filmové akademie a jeho filmy byly promítány na festivalech v San Sebastianu, Torontu, Budapešti a Mannheimu. [Zdroj: HBO]

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Virtuální válka?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Virtuální válka. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Virtuální válka bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze