Velká očekávání

Velká očekávání

Filmový žánr: Komedie, Drama

Délka filmu: 110 min.

V kinech od: 3.10.2015

Satirický film sleduje tři rozdílné londýnské páry, které si v osmdesátých letech klestí cestu životem. Nejpozoruhodnější je dvojice bývalých hipíků, kteří i navzdory všudypřítomnému konzervatismu stále zastávají alternativní způsob života.

V této odvážné a poutavé černé komedii zasazené do období thatcherovské Anglie si scenárista a režisér Mike Leigh bere na mušku bariéry mezi společenskými třídami. Cyril a Shirley tvoří párek mladých dělníků, z nichž se kvůli problémům s penězi stanou stoupenci socialismu.

Cyrilova sestra Valerie a její manžel však tíhnou k privilegovanějšímu postavení. Jediné, co drží oba sourozence pohromadě, je odtažitá a melancholická matka. Zatímco zemí zmítají rozsáhlé sociální nepokoje, každá z postav svádí svůj vlastní boj o přežití ve světě, který se rychle bortí pod vlivem dramatických politických změn a všudypřítomného zmatku.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Velká očekávání?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Velká očekávání. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Velká očekávání bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze