Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi

Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 85 min.

V kinech od: 1.1.2018

Italský snímek prostřednictvím osobní korespondence vrací univerzálně milovaného nizozemského umělce na místa jeho života a tvorby. Splétá s ním přitom nepříliš známý osud ženy, která jako jedna z prvních rozpoznala jeho talent. Vincenta van Gogha dnes považujeme za univerzálně milovaného umělce.

Nebylo tomu tak ale vždycky. Velmi málo se přitom mluví o člověku, který jako jeden z prvních rozpoznal van Goghův talent a významně se zasadil o propagaci jeho děl. Helene Kröller-Müllerová byla ve své době nejbohatší ženou v Holandsku. Ačkoli do umělcova příběhu zasáhla až po jeho smrti, film ji zachycuje jako jeho integrální část. Proplétá jejich korespondence a nachází v názorech mrtvého umělce inspiraci pro vlastní dobročinnost a uvažování o světě.

Snímek tím však pouze uvozuje výpravu za poznáním van Goghovy křehké duše, která získává obrysy na místech jeho života a tvorby. Umělce, který dokázal hloubku svých emocí vtisknout do tahů štětcem, přitom následuje od povědomého kostela v Auvers až na výstavu v Itálii.(Kinosvetozor.cz)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze