Univerzity a svoboda - Kdy a kde dávají v Praze

Univerzity a svoboda

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 70 min.

V kinech od: 16.5.2019

Celovečerní dokument autorské dvojice Piussi / Janeček realizovaný sedm let, reflektuje všechny hlavní problémy světového i českého vysokého školství. Mezi mluvčími filmu jsou lingvista Noam Chomski, jeden z hlavních autorů deníku Guardian v oblasti vzdělávání sociolog Frank Furedi, bývalý ministr školství a profesor sociální psychologie Stanislav Štech, investigativní novinář Jiří Štický, který se posledních několik let zabývá ekonomikou a vnitřními procesy univerzit, film odkrývá tajemný konec globálního seznamu predátorských vědeckých časopisů na příběhu Jeffreyho Bealla.

Film také reflektuje koncepční i politický zápas o podobu českého vysokého školství reflexí čtvrtstoletí fungování Akreditační komise i jejich oponentů a je rámován tragikomickou osobní linií jednoho z autorů filmu - pedagoga FAMU. Ve filmu promluví i silný studentský hlas a objeví se řada dalších lidí a motivů.(D1film)

Kdy a kde hrají film Univerzity a svoboda v Praze

Tento film se bohužel v tomto kraji zvolený den již nepromítá.

Seznam kin v Praze, kde se dnes promítá film Univerzity a svoboda. Zajímá tě, kde jinde snímek Univerzity a svoboda hrají? Podívej se sem.

Filmové novinky a recenze