Tabu

Tabu

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 118 min.

V kinech od: 5.12.2012

Marnotratná Aurora a dobrosrdečná Pilar nemají mnoho společného. Když však do hry vstoupí záhadný muž jménem Gian Luca Ventura, jenž před padesáti lety změnil život Auroře, dostane nový směr i každodenní existence Pilar.

Co se stalo v jedné z portugalských kolonií mezi mužem a ženou a jakou roli v tom všem hraje krokodýl, který mlčenlivě prochází všemi dekádami? Snímek, jehož název je shodný s klasickým titulem od F. W. Murnaua, hledá poetiku mimo jiné právě ve starých filmech, které ale nikdy přímo necituje.

Režisér nevolí cestu přímého následování stylu, ale pátrá po esenci filmů z 20. a 30. let, jimiž se inspiruje stejně jako vyprávěním pamětníků. Podobně nenápadný a mimoděčný, ale přesto zřetelně vedený silnou vizí je též humor snímku a jeho laskavá a nekýčovitá romantika, jejímž prostřednictvím si režisér pohrává s divákem a ohlíží se za událostmi, které se mohly, ale nemusely stát. Protože ne všemu, co vidíme ve filmu, je radno věřit. Stejně jako není záhodno podceňovat malé činy. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Tabu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Tabu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Tabu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze