Středeční dítě

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 94 min.

V kinech od: 1.1.2015

„Narodila ses ve středu a středeční děti mohou zvládnout, cokoliv chtějí." To jsou poslední slova, která po sobě zanechala matka, než opustila svou devítiletou dceru Maju.

Té je nyní o deset let více a snaží se tomuto proroctví dostát ze všech sil. Pravidelně jezdí do dětského domova na návštěvu za svým čtyřletým synem a doufá, že se jí ho jednou podaří získat do péče.

Prostředí ústavu jí není cizí, přesně tam se totiž seznámila se svým partnerem a otcem dítěte Kriszem, mladým lumpem, který by měl ze všeho nejraději od všeho pokoj a svou přítelkyni držel pod zámkem. Zdá se, že východiskem z bezútěšné situace může být program místního komunitního centra, jež si klade za cíl pomoci sociálně znevýhodněným občanům.

Lili Horváthová ve svém syrovém celovečerním debutu sleduje souboj jedince nejen s nepříznivým osudem, ale i se sebou samým. Majiny sebedestruktivní tendence jsou totiž možná jedinou překážkou, která jí brání vzít život do vlastních rukou. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Středeční dítě?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Středeční dítě. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Středeční dítě bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze