Stíny ve skrytu Měsíce

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 115 min.

V kinech od: 1.1.2015

Manželský pár sedí v noci ve svém nuzném přístřešku uprostřed lesů a hraje karty s vojákem, s nímž si od jeho převelení do této oblasti stihl vybudovat přátelství. S postupně ubývající nocí však začínají na povrch vyplouvat dosud skrývané nuance jejich vzájemných vztahů, tajemství i lží, které si navzájem všichni bez rozdílu říkají.

Film, který je zasazen do historických souvislostí devadesátých let, kdy tisíce filipínských obyvatel trpěly pod důsledky guerillové války mezi vládními jednotkami a komunistickým odbojem, se nebojí dotýkat závažných otázek morálky, manipulace i přetvářky uprostřed ozbrojeného konfliktu.

Snímek natočený během jediné noci na jediném místě v jednom jediném nepřerušovaném záběru dokáže ve svůj prospěch plně využít všech výhod, které tato metoda skýtá. Výjimečnou výpovědní sílu a autentičnost mu propůjčuje i rafinovaný způsob vyprávění, jenž pečlivě distribuuje dějové informace a tvoří z filmu doslova dramatickou horskou dráhu. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Stíny ve skrytu Měsíce?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Stíny ve skrytu Měsíce. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Stíny ve skrytu Měsíce bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze