Skrytá čísla

Skrytá čísla

Filmový žánr: Životopisný, Historický, Drama

Délka filmu: 127 min.

V kinech od: 25.5.2017

Během závodu mezi Spojenými státy a Ruskem o to, kdo dřív vyšle člověka do vesmíru, NASA objevila nevyužitý talent ve skupince afroamerických matematiček, které sloužily jako mozek v jedné z největších operací v historii USA.

V příběhu, jenž je založen na neuvěřitelných skutečných událostech, sledujeme tři ženy, které nesly označení "lidské počítače", jak se rychle vyšplhaly do řad NASA mezi velké myslitele, kteří byli pověřeni výpočtem důležitého vypuštění astronauta Johna Glenna na oběžnou dráhu a zajištěním jeho bezpečného návratu.

Dorothy Vaughn (Octavia Spencer), Mary Jackson (Janelle Monáe) a Katherine Johnson (Taraji P. Henson) se střetly s názory na jejich pohlaví, rasu a s pochybami o jejich profesionalitě. Ovšem jejich genialita a touha snít ve velkém, až za hranice věcí, dosud nedosažených lidskou rasou, je napevno zapsala do americké historie jako skutečné hrdinky.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Skrytá čísla?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Skrytá čísla. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Skrytá čísla bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze