Rudá mašina

Rudá mašina

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 76 min.

V kinech od: 23.1.2015

Dokument o skutečné studené válce. Debutující Gabe Polsky se pod vedením matadora Wernera Herzoga soustředí na vývoj sovětské hokejové školy trenéra Anatolije Tarasova, který na konci sedmdesátých let svedl dohromady zřejmě nejlepší hokejovou pětku všech dob.

Fetisov, Kasatonov, Larionov, Krutov a Makarov naháněli strach Američanům, Kanaďanům i Čechoslovákům mistrovskou hrou založenou na totálním držení puku, množství přihrávek i elastickém prolínání útoku a obrany. Rudá hokejová armáda fungovala dokonale, ale hráči trpěli pod drsným trenérem Tichonovem.

Největší prostor ve filmu patří výjimečnému obránci Vjačeslavu Fetisovovi, který se Tichonovovi vzepřel a patřil k prvním, kterým se podařilo odejít do NHL. Polsky ve filmu využívá komiksové animace, díky kterým se v ději orientují i neznalci.

„Hráli nejlepší hokej na světě, ale žili zavření ve výcvikovém táboře," říká Polsky o svých hrdinech: „Rovnostářské ideály sice ve sportu fungují, a když sloužíte něčemu vyššímu, naučíte se nemyslet jenom na sebe. Ale se životem to prostě nefunguje. Když vás dám do bedny a řeknu, že se můžete stát hrdinou, ale tu bednu nesmíte opustit – to se přece nedá udržet." (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Rudá mašina?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Rudá mašina. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Rudá mašina bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze