Roura

Roura

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 116 min.

V kinech od: 1.1.2013

Podle tvrzení Vladimira Putina pochází polovina ruského státního rozpočtu z ropného a plynárenského průmyslu. V případě zemního plynu se stala zásadním milníkem stavba potrubí Urengoj-Pomary-Užhorod, která v roce 1983 spojila zásoby zemního plynu západní Sibiře s jeho evropskými spotřebiteli.

Renomovaný ukrajinský dokumentarista Vitalij Manskij se vydal po trase plynovodu se snahou zjistit, jak se žije obyčejným lidem v jeho bezprostřední blízkosti. Výlov zamrzlé sibiřské řeky plné mrtvých ryb, svatba v oprýskané panelákové budově v Chabarovsku, pravoslavná mše v odstaveném železničním vagonu, psí bouda z vyřazené pračky či vzývání ideálů komunismu spojené s nespokojeností se současnými poměry a obavami z nejisté budoucnosti výmluvně ilustrují často absurdní všednodennost dnešního Ruska.

Vizuálně propracovaná road-movie je zároveň zneklidňujícím portrétem legendárního transsibiřského plynovodu, na němž je stále závislá většina Evropy. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Roura?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Roura. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Roura bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze