Rigoletto

Rigoletto

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 128 min.

V kinech od: 1.1.1982

Rigoletto (Ingvar Wixell) je šašek u dvora. Pánové si ho velmi dobírají a on s nimi také jinak nejedná. Nejvíc se mu znelíbil Vévoda z Mantovy (Luciano Pavarotti), který se mu zdá příliš prostopášný, pyšný a rozpustilý.

Rigoletto má dceru Gildu (Edita Gruberová), kterou ale drží v tajnosti, protože nechce, aby jí někdo ublížil, aby se tím pomstil Rigolettovi. Neví ale, že mu za Gildou chodí právě Vévoda z Mantovy, který ale Gildě namluvil, že je jen chudý student. Gilda mu propadá a zamilovává se do něj.

I on k ní má nějaký cit. Po peripetiích Gildu unáší a Rigoletto se mstí, protože si myslí, že Gilda byla zneuctěna. Domluví se tedy s nájemným vrahem, aby Vévodu zabil. Jak to všechno dopadne? Podaří se Rigolettovi pomstít čest svou i čest své dcery? Rigoletto je jedna z nejznámějších oper G. Verdiho.

Kdo by neznal, dnes snad již notoricky známou, árii Vévody "La Donna E Mobille", která nemůže chybět v repertoáru žádného tenoristy. (naxicka)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Rigoletto?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Rigoletto. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Rigoletto bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze