Purpurový vrch

Purpurový vrch

Filmový žánr: Horor, Fantasy, Drama

Délka filmu: 119 min.

V kinech od: 15.10.2015

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on.

Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí.

V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Purpurový vrch?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Purpurový vrch. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Purpurový vrch bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze