Jistě si vzpomenete na krátkou scénu z Vetřelce, kde několik členů posádky lodi Nostromo zkoumá ztroskotané vesmírné plavidlo a kromě líhně vetřelců zde objeví tajemnou bytost s roztrženu hrudí.

Právě myšlenky na to, kdo je tato bytost, jak se na planetu plnou vetřelců dostala a má-li s nimi něco společného, mě od prvního shlédnutí Vetřelce trápily. Naštěstí trápily i Scotta, který se je rozhodl zodpovědět v novém Prometheovi.

Děj Promethea se točí právě kolem těchto neznámých bytostí. Bytostí, které, jak věří dva mladí archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green), jsou našimi stvořiteli. Mají k tomu důkazy v podobě piktogramů z dávných civilizací, které se jim postupně podařilo rozkrýt a které ukazují na stejné a jediné místo ve vzdáleném vesmíru.

Archeologové se spolu s dalšími badateli vydávají v kosmické lodi Prometheus na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější otázky lidského bytí. Odpovědi, které dostanou se jim však moc líbit nebudou...

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Prometheus?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Prometheus. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Prometheus bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze