Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 70 min.

V kinech od: 1.1.2017

Anatomie vykonstruovaného procesu.Estonsko-polsko-český koprodukční dokument, jehož základní osu tvoří průběh procesu s ukrajinským režisérem Olegem Sencovem, který se během událostí na Ukrajině aktivně zapojil do občanských protestů a netajil se tím, že neuznává ruskou anexi Krymu.

11. května 2014 Sencova zadržely ruské bezpečnostní orgány. Následně byl obviněn mimo jiné z přípravy teroristických útoků a členství v ukrajinském nacionalistickém hnutí Pravý sektor. Předkládané důkazy budily od počátku pochybnosti a postup ruských vyšetřovatelů vyvolal vlnu mezinárodních protestů. Kromě mnoha vlád západních zemí a lidskoprávních organizací (např. Amnesty International) vyjádřila Olegu Sencovovi podporu i řada režisérů světových jmen.

Dopis určený ruským úřadům požadující řádné prošetření podezření, že Oleg Sencov byl při vyšetřování vystaven mučení a stažení vznesených obvinění, podepsali kromě jiných Agnieszka Holland, Ken Loach, Mike Leigh a Pedro Almodóvar. Ačkoliv hlavní svědek obžaloby před soudem svou výpověď odvolal s tím, že k ní byl donucen, ruský soud uznal Olega Sencova vinným a poslal ho na 20 let za mříže.(Česká televize)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze