Pro Akheema

Pro Akheema

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 1.1.2017

Daje je 17 let a právě ji vyhodili ze střední školy. Žije na drsném předměstí St. Louis ve státě Missouri, kde afroamerické teenagery o něco víc než maturita trápí to, zda se dožijí osmnáctin. 

„Čím tě postřelili – dvaadvacítkou, nebo osmatřicítkou?“ zajímá se dívka o příběh své spolužačky. Přes práh zvláštní školy se soudním dohledem nelze vstoupit bez důkladné osobní kontroly. Pro mnohé dospívající je instituce poslední šancí, jak získat maturitu a s ní vidinu lepšího života. Observační dokument, oceněný na mnoha amerických festivalech, sleduje Daje po dva roky, které ji od závěrečné zkoušky dělí. Její dospělost je testována klasickými starostmi, jako jsou neshody s matkou nebo první láska, ale i mnohem fatálnějšími nástrahami komplikovaného sociálního prostředí, ze kterého pochází. Navíc se v nedalekém předměstí ve Fergusonu zvedá vlna protestů poté, co policista zastřelil 18letého Michaela Browna.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Pro Akheema?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Pro Akheema. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Pro Akheema bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze