PreKrim

PreKrim

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 88 min.

V kinech od: 12.10.2017

Dokument evokující vize P. K. Dicka odhaluje svět moderních policejních technologií, které mají předvídat zločin ještě dřív, než k němu dojde. V ulicích měst jsme téměř konstantně sledováni kamerou.

A počítač o nás pomocí naprogramovaného algoritmu shromažďuje a bez našeho vědomí poskytuje veškerá osobní data. Co máme rádi, s kým se stýkáme a co jsme poslední měsíc dělali. Policie v několika světových metropolích už přistoupila k systematickému propojování těchto informací ve snaze snížit v problematických částech měst kriminalitu. Všechny nasbírané detaily ze života sledovaných občanů rozhodují o tom, budou-li policií preventivně vyhodnoceni jako pravděpodobní kriminálníci, či potenciální oběti trestného činu. Slouží ale technologie 21. století skutečně k ochraně před nekalými živly, anebo naopak napomáhají k prohlubování předsudků a napětí ve společnosti?(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film PreKrim?

Seznam kin, kde se dnes promítá film PreKrim. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film PreKrim bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze