Potěšení z logiky

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 60 min.

V kinech od: 1.1.2013

Logika není vědomostí a naše vědomosti nevytváří. Poskytuje nám ale pravidla a systém, jak s vědomostmi zacházet. Společnost zná logiku v mnoha podobách, od hraní nejpopulárnější logické hry sudoku až po šachové souboje s počítačovým protivníkem.

První se premisami a argumenty zabýval Aristoteles, obor však rozšířili i další filozofové a matematici, Vídeňský kroužek byl spolek těch nejvýznamnějších. Profesor Dave Cliff prezentuje v dokumentu Potěšení z logiky historické proměny filozofického a matematického pohledu na obor logiky, vysvětluje, jak se slova stala symboly, a pomocí dětských aktérů předvede základní princip binární soustavy používané ve všech počítačových softwarech.

Vědci si lámali hlavu nad odůvodněním principu paradoxních argumentů, vytvořením algoritmu nebo ověřením správnosti rovnice 1 + 1 = 2, kterou Bertrand Russell logickými výpočty dokázal na 300 stránkách svého díla Principia Mathematica. Snímek však neopomíjí ani přelomový moment – vynález Turingova stroje. (Academia Film Olomouc)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Potěšení z logiky?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Potěšení z logiky. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Potěšení z logiky bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze