Poslední útes

Poslední útes

Filmový žánr: Dokumentární, Krátkometrážní, Rodinný

Délka filmu: 40 min.

V kinech od: 1.1.2012

Dokumenty s mořskou tematikou jsou divácky vděčné a oblíbené. Podmořský život je rozmanitý a obsahuje spoustu podnětů, na které se může kamera zaměřit. Ještě více vynikne, pokud je dokument natočen v 3D technologii.

Živočišné druhy jsou téměř na dosah ruky. Lidé se rádi kochají krásami přírody. Zároveň jsou jejím největším znečišťovatelem. Korálové útesy patří k nejvíce ohroženým ekosystémům nejen oceánu, ale i světa. Poskytují ochranu rozličným organismům a tvoří s nimi svůj vlastní malý ekosystém.

Útvary, které lze vidět i z vesmíru, mizí několikanásobně rychleji než deštné pralesy. Těm jsou korálové útesy podobné ve složitosti a bohatosti ekosystému. Polypy tvořící útesy se neustále množí a zvětšují útes zevnitř i z venku, jenže odumírání je rychlejší. Výrazné zbělení korálů je příznak odumření.

Příčinou je vysoká teplota oceánu způsobená globálním oteplováním. Organismy opouštějí mrtvý korál a shánějí jiné útočiště. Úkryt hledají paradoxně i v různých troskách a vracích lodí na dně moře. Zásah do přírody je tak velký, že za několik desítek let se lidé mohou nechat unášet záběry vykácených pralesů a korálů bez života. (Academia Film Olomouc)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Poslední útes?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Poslední útes. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Poslední útes bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze