Poslední svého druhu

Poslední svého druhu

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 92 min.

V kinech od: 1.1.2017

Válečná fotoreportérka Kate Brooks obrátila svůj zájem od odkrývání zločinů páchaných na lidech k zachycení systematického vyvražďování zvířat. A zavítala při tom i do českého Dvora Králové.

Pytláci každý rok zabijí tisíce afrických slonů a nosorožců. Důvodem je vysoká poptávka po slonovině a rohovině, zejména na asijských trzích. Ilegální obchod přivedl některé druhy na okraj vyhynutí. Dokument poodhaluje fungování mezinárodní sítě, která dokáže od pytláků a pašeráků i za podpory teroristických organizací přepravit slonovinu až na cílové trhy, mezinárodním dohodám a zákazům navzdory. Ukazuje také vytrvalé úsilí ochránců přírody, správců přírodních parků i vědců, kteří navzdory klesajícím šancím bojují o životy zvířat čelících vyhynutí. Výsledkem je emotivní výzva mezinárodnímu společenství, aby svou pozornost zaměřilo i na osudy těchto tvorů.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Poslední svého druhu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Poslední svého druhu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Poslední svého druhu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze