Osamělý boj Thomase Reida

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 77 min.

V kinech od: 1.1.2017

Půda, na níž jeho rodina hospodaří více než sto let, má pro irského farmáře Thomase Reida větší hodnotu než jakákoliv suma peněz, za kterou se od něj snaží pozemek vykoupit nadnárodní korporace. A nevzdá se, ani když se proti němu postaví úřady.

Osamělý padesátník Thomas Reid může působit jako prostý muž, jehož nebude těžké přesvědčit, aby se vzdal své půdy. Opak je však pravdou. Nadnárodní gigant Intel se dlouhodobě marně snaží Thomasovy pozemky získat, aby mohl rozšířit svůj provoz. Na stranu Intelu se staví také irská vládní agentura, která argumentuje stovkami nových pracovních míst a rozhodne o nuceném odkupu. Následující soudní bitva má ukázat, zda je možno zájem korporace ztotožnit s veřejným zájmem. Do působivých záběrů každodenního konání Thomase Reida jsou vkomponovány tragikomické inscenované pasáže, které rekapitulují komunikaci úřadů s farmářem.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Osamělý boj Thomase Reida?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Osamělý boj Thomase Reida. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Osamělý boj Thomase Reida bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze