Nemocná

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 85 min.

V kinech od: 1.1.2015

Když se ve svých šestnácti letech Ana rozhodla přestat před svými rodiči schovávat svoji přítelkyni, narazila na nepochopení, které poznačilo celý její následující život.

Pod záminkou léčení drogové závislosti, kterou Ana nikdy netrpěla, ji matka nechala zavřít na psychiatrické klinice. Doktorka Mirjana Vulin se ji zde po dobu pěti let snažila vyléčit z homosexuality.

Tedy až poté, co jí po půlročním mučení Ana „dobrovolně" přiznala, že drogově závislá je. Děsivě skutečný film sleduje čtyři roční období posttraumatického života Any. Vypořádat se s hrůzami své minulosti jí pomáhají čerstvá snoubenka a plány na jejich svatbu v Amsterodamu.

Stejně tak se ale nemůže zbavit touhy po pomstě. Odpustit rodičům je těžké a odpustit doktorce Vulin prakticky nemyslitelné. Dobojovat se spravedlnosti je ale pro Anu nejzásadnější životní motivací.

Mrazivý skutečný příběh z nedávné doby a nedaleké země se odvíjí jako dechberoucí drama jednoho života, jako cesty zpátky z temnoty zneužití psychiatrické péče. (Mezipatra)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Nemocná?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Nemocná. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Nemocná bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze