Neklidná hranice

Neklidná hranice

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 2018.

V kinech od: 4.10.2018

Východní hranice Evropy s Ruskem dělí dva protichůdné pohledy na minulost i současnost. Tuhle oblast televize BBC označila za místo, kde současné napětí přeroste ve 3. světovou válku.

Lotyška Hermīne Puriņu, první oběť sovětské invaze z roku 1940, se snažila vlastním tělem zachránit svého syna. Její fotografie je inspirací pro film o hranicích, geografických i metaforických. Rusové a Lotyši vnímají naprosto rozdílně význam události, kterou zachytila fotografie. Jedněm se spojuje s osvobozením a počátkem vítězné války, pro druhé znamená ztrátu svobody a okupaci.

Jedni oslavují, druzí truchlí. Významný lotyšský autor Dāvis Sīmanis přináší výbušné svědectví o napětí na východních hranicích Evropské unie, které je vzhledem k našim historickým zkušenostem čím dál naléhavější i pro české diváky. Film vznikl v lotyšsko-české koprodukci a měl světovou premiéru na prestižním festivalu Vision du Réel ve švýcarském Nyonu. Výrazně se na něm podíleli čeští tvůrci.(ČSFD.cz)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Neklidná hranice?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Neklidná hranice. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Neklidná hranice bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze