Na Mars

Na Mars

Filmový žánr: Dokumentární, Krátkometrážní

Délka filmu: 37 min.

V kinech od: 1.1.2014

V posledních letech se stále více mluví o Marsu jako místu, kam se v budoucnu přemístí obyvatelstvo z planety Země. NASA očekává, že první výprava lidí, která potrvá rok a půl, se uskuteční ve 30. letech tohoto století.

Organizace Mars One v roce 2010 představila koncept letu na Mars s jednosměrnou letenkou, právě proto jsou již v současnosti vytvářeny a organizovány experimenty snažící se účastníkům po všech stránkách přiblížit život na rudé planetě.

V únoru 2014 se sedmičlenná mezinárodní posádka zúčastnila experimentu na Mars Desert Research Station (MDRS) v Utahu. Tento vnitrozemský stát USA připomíná prostředí Marsu svou topografií. Úkolem posádky 135, jejíž život na výzkumné stanici dokument sleduje, bylo zanalyzovat a vylepšit stanoviště, provádět topografický monitoring a průzkum.

Účastníci této mise pracovali v podmínkách podobných těm, které by panovaly na Marsu. Co by bylo pro jednotlivé členy posádky největším problémem při reálné misi? A co jim tento experiment dal? (Academia Film Olomouc)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Na Mars?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Na Mars. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Na Mars bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze