Město duchů

Město duchů

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 7.7.2017

Syrový obraz zvěrstev páchaných v Sýrii pohledem Hamúda a Hasana – dvou občanských novinářů, kteří navzdory brutálním represím přinášejí okolnímu světu informace o situaci v těžce zkoušeném městě.

Teroristická organizace, tzv. Islámský stát, obsadila Rakku v roce 2014 a učinila z ní své hlavní sídlo v Sýrii. Hamúd, jeho bratr Hasan a další žurnalisté z aktivistické skupiny Rakka je v tichosti vyvražďována (Raqqa is Being Slaughtered Silently) nasazují vlastní životy, aby odkrývali zločiny teroristů a vyvraceli jejich propagandu. Když však tzv. Islámský stát částečně rozkryje jejich síť, musí Hamúd s Hasanem své rodné město opustit. Zůstávají ale ve spojení se svými zdroji v Rakce a dále informují svět o životě ve městě. Za svou činnost sklízejí mezinárodní uznání, ovšem ani v exilu nejsou v bezpečí. Film byl uveden na festivalu Sundance 2017 a vyhrál cenu hlavní poroty na festivalu v Sheffieldu.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Město duchů?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Město duchů. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Město duchů bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze