Máma plukovnice

Máma plukovnice

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 72 min.

V kinech od: 1.1.2017

S baretem místo helmy a kabelkou místo štítu stojí konžská policistka Honorine Munyole vždy na straně bezbranných a utlačovaných. Pro mnoho žen a dětí je jediným světlem v jinak se rozpadající zemi.

Plukovnice Munyole je statná matka sedmi dětí, která považuje povolání policistky za svoje poslání. V Bukavu, ve městě na východě Demokratické republiky Kongo, vede malou jednotku, která se zaměřuje na ochranu práv znásilněných žen a týraných dětí. Po převelení do Kisangani nachází nejen policejní stanici v naprostém rozkladu, ale i válkou rozleptané vztahy a traumata. Sousedé závidějí znásilněným ženám oficiální status oběti. Rodiče se zbavují nechtěných dětí tak, že je označí za posedlé démony. Dokument neanalyzuje ani nekomentuje, ale nabízí autentický vhled do společnosti poznamenané občanskou válkou, která ovšem dokáže vyprodukovat i pravé hrdiny své doby.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Máma plukovnice?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Máma plukovnice. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Máma plukovnice bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze