Malá Věra

Malá Věra

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 128 min.

V kinech od: 16.3.2010

Malá Věra představuje dlouhometrážní filmový debut scenáristky Mariji Chmelikové a jejího manžela, režiséra Vasilije Pičula, který na sebe soustředil pozornost jak doma, tak v zahraničí.

Doma upoutaly diváky nejprve eroticky odvážné scény (do perestrojky tady byl sex na plátně tabu) a následně pravdivá výpověď mladých tvůrců, kteří byli schopni bez falešného zastírání zachytit obraz mentality obyčejných lidí a jejich konzumního životního stylu.

Originální titul je možné přeložit také jako „malá víra", což v kontextu děje znamená bytost bez ideálů i idejí, žijící v průmyslovém městě z malých radostí, které poskytuje dobře zařízený byt a plná lednička. Věra se pohybuje v kulturou nedotčeném prostředí, nepřátelském vůči intelektuálům i jakémukoliv myšlenkovému či duchovnímu projevu.

Její rodiče nejsou schopni akceptovat ani fakt, že i ona má běžné lidské potřeby, kam patří také touha po milostném uspokojení. Při tak zoufale neinspirativním zázemí musí nezralá dívka nejprve projít martyriem poznání, aby si aspoň na některé otázky dokázala odpovědět sama. (Seminář ruských filmů)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Malá Věra?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Malá Věra. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Malá Věra bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze