Po Třech sezónách v pekle, Protektorovi, Habermannově mlýně a dalších povedených českých snímcích o tragických milnících naších dějin konečně přichází očekávané Lidice, film od Petra Nikolaeva, který už od samého začátku propagace sliboval nejen slušný zážitek garantovaný vysokým rozpočtem, ale i Karla Rodena v hlavní roli, což pro mnohé diváky bylo (nebezdůvodně, ovšem bohužel) hlavní příčinou, proč se na film vydat.

Netřeba dodatečně vykládat osudový příběh středočeské vísky Lidice, jež v roce 2012 bude připomínat sedmdesátileté výročí od tragické události úplného vyhlazení nacistickým Německem. Obec s necelými třemi stovkami obyvatel byla srovnána se zemí v souvislosti s atentátem na Heydricha, kdy se po nalezení (nebo vymýšlení) spekulativních důkazů ukázalo, že atentátnici pocházejí právě z těchto míst. Zdeněk Mahler oceněný cenou Sazky 2007 přichystal opravdu komplikovaný a propletený scénář na základě všem nám známého příběhu, který Petr Nikolaev (místo Alice Nellis, jež měla film původně režírovat) převedl do povedeného snímku...

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Lidice?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Lidice. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Lidice bohužel nikde nevysílá...

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze