Laila

Laila

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 120 min.

V kinech od: 1.1.1929

Film byl natočen podle prózy J. A. Friise, norského spisovatele a universitního profesora laponštiny. Vypráví příběh Laily, jíž se po smrti norských rodičů ujme zámožný laponský (sámský) pastevec a majitel obrovských stád sobů Aslag Laagje.

Lajla je vychovávána spolu s dalším Aslagovým chráněncem Melletem, který se do Laily zamiluje. Aslag chystá jejich svatbu, Laila se však setká s Andersem Lindem, ve skutečnosti svým bratrancem, a vzplane mezi nimi osudová láska. Smluví si tajnou schůzku, Anders však nepřijde, neboť onu noc bdí u smrtelného lože svého otce. Laila se cítí zrazena a souhlasí se svatbou s Melletem.

V posledním okamžiku přeruší obřad Andersův příchod, pravda o Lailině původu vychází najevo a milenci konečně spočinou ve vytouženém objetí. Diváka zaujmou filmové reálie, divokost severské přírody, sámské kroje, zvyky i hudba, jež v kombinaci s tradičním klavírním doprovodem němých filmů umocňuje atmosféru tohoto melodramatu. (MFF Karlovy Vary)(oficiální text distributora)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Laila?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Laila. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Laila bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze