Král z ostrova Bastøy

Král z ostrova Bastøy

Filmový žánr: Akční, Drama

Délka filmu: 120 min.

V kinech od: 1.1.2010

Norsko, leden 1915: Na ostrově Bastøy se nachází nechvalně známý nápravný ústav pro dospívající chlapce. Žije v něm skupina vyvrhelů pod vládou sadistického režimu – místo vzdělávání a příprav na nový život za zdmi ústavu ale musí chlapci snášet fyzické i psychické týrání.

Zřízenci jsou nemilosrdní a chlapce využívají jako levnou pracovní sílu. Jednoho dne přijíždí na ostrov nový přírůstek ústavu, sedmnáctiletý chlapec jménem Erling. V sebeobraně nešťastně zabil policistu, a jakmile dosáhne 18 let, bude přeložen do klasické věznice, což mu bezpochyby zničí život. Musí z Bastøy utéct.

Poté, co se seznámí s dalšími chovanci a postupem času si najde své místo v jejich středu, musí Erling své rozhodnutí utéct podrobit zkoušce. Nesnesitelná situace donutí Erlinga a ostatní spojit síly. Potají zformují povstání proti personálu ústavu. Když jsou svědky dalšího tragického incidentu způsobeného jedním ze zřízenců, rozhodnou se vzít věci do svých rukou.

Ozbrojí se kameny a klacky a zmocní se ostrova. Role se náhle obrátí. Když chlapci oslavují své vítězství, vyšlou norské úřady 150 ozbrojených vojáků, aby na ostrově za každou cenu sjednali pořádek. Erlingovi a ostatním pomalu dochází čas. Musí se pokusit o nemožné – utéct z Bastøy, Ďáblova ostrova. Film je inspirován skutečnými událostmi.(Ostrava Kamera Oko)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Král z ostrova Bastøy?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Král z ostrova Bastøy. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Král z ostrova Bastøy bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze