Kouzelný vrch

Kouzelný vrch

Filmový žánr: Animovaný, Drama

Délka filmu: 95 min.

V kinech od: 1.1.2015

Film líčí osudy polského fotografa a horolezce Adama J. Winklera (1937–2002), který bojoval v Afghánistánu na straně mudžahedínů proti sovětskému Rusku.

Vyprávění formou kombinované techniky použití herců, ale s převažujícími animovanými sekvencemi, je pojato jako dialog Winklera s jeho dcerou Aniou. Vizuálně je založeno na fotografiích a naivistických kresbách Winklera, jež jsou graficky zpracovány v různých stylech: někdy jen skicami, jindy poutavou technikou kvaše nebo akvarelu, místy technikou vycházející z výtvarně upravené a animované herecké akce.

V líčení strázní, jež Winkler zažil v bojích, převažují tragické tóny, ale film oživují humorné epizody, jejichž protagonisty jsou koně, ale i koza nebo kočka, jež jednotku provázely. Díky propojení vizuální i zvukové složky s originálním hudebním doprovodem a hlasy předních francouzských umělců divák takřka zapomíná, že se nedívá na hraný film, tak magicky působí dílo, v němž se epická linie prolíná s poetickou obrazností. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Kouzelný vrch?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Kouzelný vrch. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Kouzelný vrch bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze