Koncert na konci léta

Koncert na konci léta

Filmový žánr: Drama, Životopisný, Hudební, Historický

Délka filmu: 102 min.

V kinech od: 1.2.1980

Obrazy ze života Antonína Dvořáka v českém filmu Františka Vláčila. Světoznámý skladatel Antonín Dvořák dostane při zkoušce v londýnské Royal Albert Hall zlou předtuchu. Čtyři tóny f-ges-e-f, které ho v myslí pronásledují, ho přimějí k okamžitému návratu do vlasti.

Cestou ve vlaku se geniální hudebník noří do vzpomínek: vybavuje si své okouzlení herečkou Josefinou Čermákovou, která se však později provdala za hraběte Kounice. Dvořák se oženil s její mladší sestrou Annou. Skladatelova profesní dráha málem skončila, když Dvořák nevybíravě zkritizoval skladbu Josefinina vlivného švagra Kenta.

Díky přímluvě skladatele Brahmse se však přece jen dostal do světa a prorazil svou hudbou… Životopisný film o jedné z nejznámějších osobností české kulturní historie natočil režisér František Vláčil v roce 1979. Místo obvyklého chronologického sledu událostí nabídl divákům sérii obrazů ze skladatelova života.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Koncert na konci léta?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Koncert na konci léta. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Koncert na konci léta bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze