Khuda-e-Faring

Khuda-e-Faring

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 50 min.

V kinech od: 1.1.2013

Unikátní dokumentární film v režii zlínského filmaře Libora Jeřábka ze společnosti VIDEOART PRODUCTION s.r.o., mapuje humanitární aktivity českých horolezců Diny Štěrbové a Víti Dokoupila od prvotní jednorázově plánované pomoci obyvatelům osady Arandu ležící v severním Pákistánu v nepřístupné oblasti v nadmořské výšce 3000 metrů až ke vzniku rozsáhlého humanitárního projektu, který zastřešuje občanské sdružení Czech Hospital.

Díky této pomoci dostali obyvatelé Arandu plně vybavenou a energeticky soběstačnou nemocnici. Dostatek léků a péče kvalifikovaného zdravotníka se projevily již během první zimy – žádné dítě nezemřelo na zápal plic, přestože dříve na jeho následky běžně umíralo 10 až 15 dětí ročně. Svým úsilím a velmi prospěšnými aktivitami humanitární pracovníci postupně získali důvěru obyvatel Arandu.

Důkazem toho jsou i vzácné filmové záběry z velmi střeženého soukromí muslimských rodin a překonání tabu zákazu filmovat muslimské ženy a děti. V průběhu šesti let se podařilo Víťovi natočit jedinečné záběry ze života místních lidí, kteří jsou svojí polohou odříznuti od civilizace a díky tomu si dodnes udržují staleté tradice. Jednoduchost jejich života se odráží v mírumilovnosti a toleranci zejména v rodinných vztazích.

Film ukazuje v 50 minutách divokou nádheru přírody a jednotlivé humanitární projekty dvou Českých horolezců, což je ve světovém měřítku naprosto unikátní. (MF Outdoorových filmů)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Khuda-e-Faring?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Khuda-e-Faring. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Khuda-e-Faring bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze