Jaromír 99 - tam, odkud jsem (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární, Životopisný

Délka filmu: 52 min.

V kinech od: 10.2.2021

Dokument o Jaromíru Švejdíkovi s sebou nese náladu Jesenicka, kterým prochází, a objevuje pro diváky jeho krásu. Je to jakýsi průvodce horami s výtvarnými a hudebními vsuvkami. Jsou to místa jeho prvotní inspirace, která jej provází od dětství. Jaromír Švejdík aka Jaromír 99 je jednou z nejvýraznějších postav dnešní kulturní scény.

Autor Aloise Nebela i písně Půlnoční, frontman kapel Priessnitz, Umakart a Kafka Band, hudební skladatel, kytarista, výtvarník, scenárista, autor komiksových knih, které zazářily nejen u nás, ale i v zahraničí. Rozsah jeho umělecké činnosti budí sám o sobě respekt, připočteme-li však preciznost a vždy snahu o nový přístup, je jeho práce obdivuhodná. V dokumentu budeme mít možnost sledovat, jak některá díla vznikají, klíčem je téměř vždy krajina a lidé Rychlebských hor, nahlédneme také do osobního života Jaromíra, projdeme místa, kde vyrůstal a která jej formovala.(Česká televize)

 

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Jaromír 99 - tam, odkud jsem (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Jaromír 99 - tam, odkud jsem (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Jaromír 99 - tam, odkud jsem (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze