Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý

Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý

Filmový žánr: Dokumentární, Krátkometrážní, Životopisný

Délka filmu: 39 min.

V kinech od: 1.1.2009

„Jasně, to je přece Fredo Corleone," odpovídají náhodní kolemjdoucí režisérovi dokumentárního portrétu, který jim ukazuje fotku nápadně povědomé tváře herce, na jehož jméno si však nedokážou vzpomenout.

John Cazale (1935–1978), jedna z nejzajímavějších hereckých osobností 70. let minulého století, se objevil v pěti slavných filmech, než jeho mimořádně slibně se rozvíjející kariéru přerušila zhoubná nemoc a předčasná smrt.

Kmotr I a II, Rozhovor, Psí odpoledne, Lovec jelenů. Všech pět snímků bylo nominováno na Oscara za nejlepší film, a to i díky nepřehlédnutelnému charismatu všestranného herce. Z obdivu k lidským kvalitám a hereckému umění muže s posmutnělou tváří a občasným úzkým knírkem se vyznávají jeho blízký přítel Al Pacino, tehdejší životní partnerka Meryl Streepová, Francis Ford Coppola, Philip Seymour Hoffman, Sam Rockwell, Steve Buscemi, Sidney Lumet či Brett Ratner. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze