ID 21

ID 21

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 40 min.

V kinech od: 1.1.2014

ID 21 - Ideál krásy našeho století. ID 21 upozorňuje na problém dnešní konzumní společnosti a snaží se rozpoutat diskuzi ohledně pojmu ideální krása.  

V dokumentu diváci uvidí nejen rozhovory s lidmi, kteří se s nastaveným ideálem krásy denně setkávají, ať už v pracovním nebo osobním životě. Překvapivé jsou také výsledky mezinárodní analýzy, které se zúčastnilo téměř 1200 respondentů.

Dokument prolíná více rovin. Je o sledování trendů, idolů a chování se podle někoho, kým nejsme. Každý totiž vnímá krásu jinak a každá žena je svým způsobem krásná, když je zdravá a spokojená sama se sebou. Navíc otázka je, kterou krásu bereme jako ideální.

Ideál krásy, který nám předkládají média, nemusí být to samé jako ideál krásy tak, jak ho chápeme my. Nejhorší dopad to má potom na mladistvé, kteří nejsou vždy schopni rozlišit realitu od „dokonalých" vyretušovaných těl. 

Hlavní úloha mužů v tomto filmu je ukázat, jak oni vidí ženy v dnešní době, jaký názor na ně mají a také jak vnímají reklamu.Druhá polovina filmu navodí důsledky, příběh anorexie. (Faible)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film ID 21?

Seznam kin, kde se dnes promítá film ID 21. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film ID 21 bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze