Hlídač č. 47 - Kdy a kde dávají v okolí

Hlídač č. 47

Filmový žánr: Drama, Thriller

Délka filmu: 108 min.

V kinech od: 27.11.2008

Distribuční film České televize, který vznikl na motivy románu Josefa Kopty. Scénář k filmu Hlídač č. 47 je poslední scenáristická práce známého televizního autora Eduarda Vernera, který zemřel v roce 2003.

Eduard Verner ve svém textu vyzdvihl téma bolestného údělu člověka, který, ovlivněn a poznamenán hrůznými válečnými zážitky, doufá, že ve svém dalším životě najde díky lásce, přátelství, práci a rodinnému štěstí ztracenou rovnováhu. Josef Douša je železniční hlídač, který jednoho dne zachrání mladého muže před skokem pod vlak. Zachráněný muž se ovšem po incidentu zamiluje do Doušovy manželky.

K tomu všemu ztrácí hlídač Douša načas sluch. Ačkoliv se mu sluch za určitý čas vrátí, předstírá Douša i nadále svoji hluchotu, aby zjistil, co si o něm, i o tušeném vztahu jeho ženy k Ferdovi, lidé říkají za jeho zády... Velký lidský příběh oslovil i zkušeného a talentovaného režiséra Filipa Renče, kterému se scénář Eduarda Vernera dostal do rukou před několika lety.

Režijní scénář Filipa Renče a Zdeňka Zelenky podtrhuje dramatičnost předlohy a posiluje i domýšlí osobní vazby všech hrdinů. (MFF Karlovy Vary)

Kdy a kde hrají film Hlídač č. 47 blízko mne

Momentík, hledám tvou aktuální polohu...

...

Seznam kin v mém nejbližším okolí, kde se dnes promítá film Hlídač č. 47. Zajímá tě, kde jinde snímek Hlídač č. 47 hrají? Podívej se sem.

Filmové novinky a recenze