Hiroshi

Filmový žánr: Animovaný, Krátkometrážní

Délka filmu: 19 min.

V kinech od: 1.1.2004

Nejnovější animovaný film klasika českého animovaného filmu, režiséra Břetislava Pojara, vznikl jako zakázka pro japonskou společnost ARMZ. Literární předlohou byla povídka spisovatele Yeto Sato.

Břetislav Pojar ji adaptoval pro malé diváky s ohledem na obecnou srozumitelnost nejen v Japonsku, ale i v jiných zemích. Je to vyprávění o přátelství městského chlapce Hiroshiho s malířem, žijícím uprostřed divoké přírody. Příběh má své ekologické i morální poslání. Zdánlivě bezstarostná harmonie rostlin, stromů, zvěře, ptáků a lidí je jen jednou stránkou přírodních zákonů. Hiroshi prožije zvláštní rozčarování, které mu nakonec umožní pochopit složitost a krásu světa, kde žijeme. Z technologického hlediska je výsledná podoba snímku nová a svým způsobem experimentální.

Jedná se o náročné spojení počítačové animace s klasickými loutkami a trojrozměrnými předměty. Na filmu s Břetislavem Pojarem spolupracovali výtvarnice Jitka Walterová, animátorka Marta Kačorová a kameraman Ivan Vít. Českou verzí příběhu malého Hiroshiho provází tradičně kultivovaný hlas Ladislava Mrkvičky.(oficiální text distributora)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Hiroshi?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Hiroshi. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Hiroshi bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze