Dvě ženy

Dvě ženy

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 98 min.

V kinech od: 20.1.2015

Na motivy nejslavnějšího drama ruského prozaika Ivana Sergejeviče Turgeněva, Měsíc na venkově. Děj této pětiaktové hry je umístěn do dvou dnů někdy ve 40. letech 19. století v Islaev guvernii.

Hlavní hrdinkou je lehce znuděná dvacetidevítiletá Natalie Petrovna, která se považuje za velkou dámu a absence společenského života na vesnici ji nutí k tomu, že lehce flirtuje s nejlepším přítelem svého manžela, s Michailem Alexandrovičem Rakitinem, současně však nikdy nepřekročí hranici, jež by navenek narušovala to, co dovolovalo jejich přátelství.

Tento dlouhodobý status quo, kdy se její šestatřicetiletý manžel Arkadij Sergejevič Islajev plně věnuje řízení rozsáhlého statku, a Natalie Petrovna je ve svých vášních ukojena a uspokojena obdivem Rakitina, je narušen poté, co na statek přijede student Alexej Nikolajevič Beljajev, který byl na statek pozván jako učitel desetiletého syna Kolji. – Beljajev svou bezprostředností, upřímností i vitalitou nejprve zcela strhne Kolju a sedmnáctiletou schovanku Natalie Petrovny, Věročku, až se k jeho obdivu přizná i sama Natalie Petrovna.

Nastává tak částečně komická zápletka, kdy Rakitin miluje Natalii Petrovnu, Beljajeva miluje jak sama Natalie Petrovna, tak Veročka i dvacetiletá služebná Káťa. Beljajev se zase vyzná z toho, že miluje samotnou Natalii Petrovnu. Do toho se pak ještě míchají námluvy sousedního statkáře Bolšincova, kterému za příslib koňské trojspřežky dělá dohazovače cynický a patolízalský vesnický doktor Špigelskij.

Vzrušená Natalie Petrovna je svou tchýní i manželem podezírána z toho, že se zamilovala do Rakitina a hra končí tím, že Věročka dala manželský příslib starému a hloupému Bolšincovovi, jen aby unikla proradné Natalii Petrovně, a Rakitin i Beljajev spěšně opouštějí dům, aby tak byla zachována neporušená čest paní domu. (Dny ruského filmu)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Dvě ženy?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Dvě ženy. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Dvě ženy bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze