Duhový šampionát

Filmový žánr: Dokumentární

V kinech od: 14.3.2013

Dva mladí nizozemští novináři se s kamerou vydávají do Kyjeva na první ukrajinskou gay pride. Od organizátorů průvodu se dozvídají o homofobii panující v zemi. Naprostá většina Ukrajinců považuje homosexualitu za nemoc a gayové a lesby musí svůj soukromý život skrývat. Odpor k lesbám a gayům potvrzuje před šokovanými novináři i představitel církve.

V poslední době také sílí důraz na tzv. tradiční hodnoty a názory, že homosexualita je západní propaganda, která by se měla zakázat. K tomuto účelu se dokonce připravuje restriktivní zákon. Právě proto pořádají ukrajinští aktivisté gay pride těsně před Mistrovstvím Evropy ve fotbale, které se v Ukrajině v roce 2012 odehrává. Chtějí se postavit za svá práva a zároveň se chránit před očekávanými útoky neonacistů a jiných skupin pomocí velké pozornosti médií, která je díky fotbalu na Ukrajinu obrácena.

Věří, že pouze veřejný průvod může zmírnit společenský odpor. Lehký a veselý tón filmu se s přibližujícím datem průvodu stává vážnějším. Mezi pořadateli roste nervozita a obavy z násilných reakcí. Do poslední chvíle není jasné, zda se gay pride vůbec uskuteční...

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Duhový šampionát?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Duhový šampionát. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Duhový šampionát bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze