Domino - hra v podkroví Ztraceného světa

Filmový žánr: Krátkometrážní

Délka filmu: 18 min.

V kinech od: 1.1.2013

Dokumentární 3D film o objevování nejdelší křemencové jeskyně světa na stolových horách Venezuely. Vědecká expedice na stolové hory venezuelské Guayany je jako domino!  Masiv Chimantá je náš hrací stůl, expediční tým složený ze specialistů různých vědeckých oborů, jsou hráči. Každý přikládá své kostky do společného hada poznání nitra Ztraceného světa.

Název Ztracený svět uvedl do světového povědomí spisovatel Arthur Conan Doyle před sto lety v roce 1912. Ve svém stejnojmenném románu se nechal inspirovat vyprávěním prvních průzkumníků stolových hor. Domorodci tyto prastaré geomorfologické útvary nazývají tepui. Dva tisíce metrů vysoké, kolmé stěny, tyčící se nad neprostupnými guayánskými deštnými lesy, spolehlivě brání návštěvě nejen člověku, ale i většině zvířat.

Na pustých náhorních plošinách mohou přistát jen vrtulníky. Na vrcholcích stolových hor nalezneme díky jejich specifickému klimatu  izolovanou endemickou flóru a faunu. Teprve v posledním desetiletí se zde českým a slovenským speleologům podařilo nalézt jeskyně. Byl to unikátní a celosvětově významný objev.  (Expediční kamera)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Domino - hra v podkroví Ztraceného světa?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Domino - hra v podkroví Ztraceného světa. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Domino - hra v podkroví Ztraceného světa bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze