Dobrodružství oceánů: Tanec modrých andělů

Dobrodružství oceánů: Tanec modrých andělů

Filmový žánr: Drama, Psychologický, Dokumentární

Délka filmu: 22 min.

V kinech od: 1.1.2004

Tento film byl natočen podle skutečného příběhu sedmnáctileté Veroniky, která ve svých 13 letech spadla ze stromu a zůstala doživotně ochrnutá. Jejím velkým snem je stát se velrybou a žít v oceánech. I přes svůj handicap se naučila pusou malovat obrazy.

Díky nim pak utíka do tajemného světa gigantických savců. Ve svých snech je chrání a bojuje s krvelačnými velrybáři. Všichni přátelé moře znají jméno Steva L. Lichtaga. Tento český filmař přibližuje svými snímky svět přírody všem milovníkům podmořského života. Steve natáčel v prvních týdnech loňského roku svůj další autorský film, tentokrát věnovaný velrybám, jejich životu a ochraně.

Jen díky úspěchům jeho filmů na mezinárodních festivalech se mu podařilo získat povolení pro vjezd do naprosto nepřístupné a výsostně chráněné lokality Silver Bank - místa, kde velryby bez nebezpečí přežívají. Za použití speciální potápěčské techniky se mu podařilo natočit unikátní záběry.

Přes výjimečnou plachost těchto savců se na otevřeném moři podařilo také natočit zpívající samce, velryby tanečnice a zvědavá mláďata. V oblasti Silver Bank nacházející se 120 km severně od Dominikánské republiky, v místě kde v korálových mělčinách odpočívají vraky desítek lodí, se podle statistik nachází v zimním období okolo 4000 velryb.

Ty se během měsíce dubna znovu vydají na svou další pouť. Přes toto vysoké číslo je vystopování a přiblížení se k těmto úžasným savcům nesmírně náročné a vyčerpávající.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Dobrodružství oceánů: Tanec modrých andělů?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Dobrodružství oceánů: Tanec modrých andělů. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Dobrodružství oceánů: Tanec modrých andělů bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze