Dívka s perlou a další poklady z Mauritshuis muzea v Haagu

Dívka s perlou a další poklady z Mauritshuis muzea v Haagu

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 1.1.2015

Dívka s perlou je zase doma. Ikonický portrét neznámé ženy od Jana Vermeera putoval spolu s řadou dalších pláten měsíce po světě. „Stále víc lidí jí říká Mona Lisa severu. Je světově proslulá, byla vynikající ambasadorkou turné. Lidé se chodili dívat na ní, ale pak na výstavě zůstávali,“ popisuje obraz ředitelka muzea Emilie Gordenkerová.

Dívku s perlou před lety proslavil román Tracy Chevaliera a následný film. Dívka s perlou už ale není jediným lákadlem. Podobně jako ona, své minuty slávy teď zažívá Stehlík Carla Fabritiuse. Jako vedoucí motiv si ho zvolila americká spisovatelka Donna Tarttová ve stejnojmenném románu, který získal Pulitzerovu cenu.

„Můžete vidět malířovy pohyby rukou. Je to úžasná iluze, když se přiblížíte, vidíte tahy štětcem, všechno velké umění má tuhle dvojakost,“ popisuje svou fascinaci obrazem Donna Tarttová. Na zdech Mauritshuisu visí další slavná díla. Například Rembradtova Anatomie doktora Tulpa nebo Rubensovo Světlo života. Ty na průnik do světa literární fikce teprve čekají.(Prenosydokin.cz)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Dívka s perlou a další poklady z Mauritshuis muzea v Haagu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Dívka s perlou a další poklady z Mauritshuis muzea v Haagu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Dívka s perlou a další poklady z Mauritshuis muzea v Haagu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze