Dingomaro: Íránský černý jih

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 44 min.

V kinech od: 1.1.2013

Africký vliv je možno najít po celém světě, jsou však místa, kde byste ho nečekali. Jedním z nich je jih Íránu. I v tomto přísně islámsky orientovaném státě lze sledovat vliv afrických náboženství a kultury. Zdejší obyvatelé o sobě tvrdí, že v sobě mají afrického ducha Dingomaro...

Hamid Said je díky svému internetovému hitu Bad Shans nejslavnějším černým hudebníkem v celém Íránu. Jenže teď sednul na motorku a vyrazil jižní částí země podél Perského zálivu, aby si splnil dávný sen – chystá se zorganizovat koncert nejlepších černých muzikantů v zemi. Íránský černý jih byl kromě Peršanů, Indů, Arabů a Evropanů ovlivněn a osídlen převážně potomky otroků a obchodníků z Afriky.

Přestože se náboženským vyznáním hlásí k šíitům, dodnes provozují voodoo obřady jako jejich předci. Pohřby a tryzny na jihu Íránu proto připomínají divoce exotickou atmosféru New Orleans. Hamid Said přesto musí překonat mnoho překážek, než se mu podaří uspět – od místní krajiny, která je stejně dech beroucí a krásná jako nebezpečná.

Hamid cestuje od rozeklaných hor na rozpálenou poušť a nakonec musí překonat pochyby vlastní manželky, jež si postavila hlavu.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Dingomaro: Íránský černý jih?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Dingomaro: Íránský černý jih. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Dingomaro: Íránský černý jih bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze