Čeští indiáni dobyli Ameriku

Filmový žánr: Krátkometrážní, Dokumentární

Délka filmu: 63 min.

V kinech od: 1.1.2015

Dokument o prvním českém týmu v nejtěžším cyklistickém závodě světa. Race Across America (RAAM) je nejtěžší cyklistický silniční závod na světě.

Jezdí se od roku 1982, jeho trasa vede napříč USA od pobřeží Pacifiku k pobřeží Atlantiku a má podobu jen jediné etapy (časovky) dlouhé 4860 km s celkovým převýšením přes 50000 m a časovým limitem pouhých 9 dnů! Je proto nutné jet non-stop a postupně tak projet 12 států, překonat všechna velká pohoří Ameriky, řeky Colorado, Missouri i Mississippi, rozpálené pouště, nekonečné větrné pláně, města, pustiny a mimo jiné i čtyři časová pásma.

„Team Czech Republic 1" – historicky první český tým v celé 33leté historii závodu – startoval ve složení David Bureš, Michal Jon, Jiří Kalousek a Jiří Kříž. Zkušená čtveřice cyklistů dorazila do cíle v neuvěřitelném čase 6 dnů 22 hodin a 41 minut a v obrovské konkurenci obsadila skvělé 10. místo!

Filmový dokument „Čeští indiáni dobyli Ameriku" nepředstavuje pouhý „hodinový" pohled na šlapající cyklisty – ale na pozadí závodu vypráví příběhy čtyř Čechů, kteří se rozhodli jet až za hranici svých sil. Nahlíží do zákulisí příprav a realizace extrémního závodu, se členy doprovodu odhaluje strategii týmu a přibližuje celkovou atmosféru, která je nepochybně unikátní.

Samozřejmě nechybí ani osobitý humor, jenž byl nedílnou součástí dobrodružné cesty k úspěchu, který málokdo očekával. (MF Outdoorových filmů)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Čeští indiáni dobyli Ameriku?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Čeští indiáni dobyli Ameriku. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Čeští indiáni dobyli Ameriku bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze