Cesta k cíli - Kdy a kde dávají v okolí

Cesta k cíli

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 92 min.

V kinech od: 1.1.1945

„Dosud jsem neviděl film, který by tolik voněl větrem a deštěm a zároveň tak čarokrásným způsobem zobrazil krajinu, v níž žijí lidé...,“ napsal Raymond Chandler o neobyčejné romanci, jejíž scénář napsal Emeric Pressburger v rekordně krátké době jednoho týdne.

Ambiciózní a tvrdohlavá Joan (Wendy Hillerová) se vydává na cestu k souostroví Hebridy, ležícímu západně od skotského pobřeží, kde na ni se snubním prstenem čeká bohatý průmyslník. Nevyzpytatelné přírodní živly a setkání se sympatickým námořním důstojníkem Torquilem (Roger Livesey) však mladou ženu donutí nejen přehodnotit její plány, ale i nahlédnout do vlastního nitra.

Podobně jako v Canterburské povídce patří k protagonistům snímku krajina, jejíž duchovní rozměr dokázal Powell opět s pomocí kameramana Erwina Hilliera mistrně převést do filmové řeči. S předchozím snímkem pojí napětím a komediálními prvky obohacený melodramatický příběh také autobiograficky laděná mužská postava – stoicky sebevědomý strážce tradičních hodnot ve světě atakovaném rozpínavým materialismem. (MFF Karlovy Vary)

Kdy a kde hrají film Cesta k cíli blízko mne

Momentík, hledám tvou aktuální polohu...

...

Seznam kin v mém nejbližším okolí, kde se dnes promítá film Cesta k cíli. Zajímá tě, kde jinde snímek Cesta k cíli hrají? Podívej se sem.

Filmové novinky a recenze